GDG Jihlava

Nejbližší akce

Clojure Bubbles II

workshop


První kolo Clojure Bubbles sotva skončilo a my již plánujeme kolo druhé. Doufáme, že naše bublina se pomalu stane i tou Vaší, a že porosteme společně.


Stále platí, že na některý z dalších workshopů plánujeme pozvat někoho zkušenějšího s praktickými zkušenostmi. Doporučujeme sledovat naši skupinu na sociálních sítích.


Pro ty, kteří se nemohli zúčastnit prvního workshopu, doporučujeme podívat se na anotaci Clojure Bubbles I, kde jsme probrali úplné základy a ukázali si, jak rozjet vývojové prostředí a začít s vývojem.


Na tomto druhém workshopu se blíže podíváme na to, jak si vytvořit aplikaci, jak pracovat se zdroji apod. Vyzkoušíme si to v rámci párového či kolektivního programování. I tentokrát bude cílem získat praktickou zkušenost pro vlastní projekty.


Pokud bude čas či zájem, tak si můžeme ukázat možnosti nasazení výsledné aplikace přes Docker.


Opět doporučujeme IDE IntelliJ IDEA - postačí Vám komunitní verze. K té je zapotřebí doinstalovat rozšíření Cursive: https://cursive-ide.com. Pro práci s projekty a jejich automatizaci používáme https://leiningen.org. Posledně jsme zapomněli zmínit i nutnost Java SDK (JDK), bez kterého se neobejdete.


Akce se stejně jako posledně bude konat v nových prostorách společnosti Commity, ulice Jiráskova 34, Jihlava.


Sledujte nás

Minulé akce

Organizátoři

Stejně jako GUG, tak i GDG Jihlava není jen organizace, je hlavně o lidech:

Máš chuť se taky podílet? Jsme otevřeni novým tvářím. Navíc to můžeš jenom zkusit a sám uvidíš jestli tě to bude bavit. My si troufáme tvrdit, že ano!

Přidej se k nám

Zůstaňte ve spojení

email

gdgjihlava@gmail.com