GDG Jihlava

Nejbližší akce

Technický dluh: Nekonvenční techniky odkrývání problémů v kódu


Tradiční nástroje pro statickou analýzu kódu (Sonar a další) trpí notorickým nedostatkem - často odhalí chyby v softwaru, které nejsou tolik podstatné a ty důležité přehlédnou. CodeScene se zaměřuje na hledání těch podstatných problémů, které je zároveň možné vyřešit a nabízí akce vedoucí k jejich odstranění.


Nástroj CodeScene jde na statickou analýzu jinak. Nesoustředí se pouze na aktuální podobu kódu, ale využívá i jeho historii. Díky tomu je schopen analyzovat i postupný vývoj kódu v čase, včetně vazeb na jeho tvůrce.


Přijďte se seznámit s nástrojem CodeScene, který využívá techniky behaviorální analýzy kódu. Díky nim vám pomůže porozumět historii a vývoji vašich projektů, odhalit hotspoty (tj. místa, kde se při vývoji tráví nejvíce času), vazby mezi používanými moduly a také sociální aspekty kódu (jaký vliv na kód má komunikace mezi vývojáři, jejich spolupráce a motivace).


Ve své přednášce Juraj představí nástroj CodeScene - myšlenky, na kterých staví, jak nástroj pracuje a také techniky pro analýzu reálných projektů.


Juraj je full-time Clojure programátor, pracující ve společnosti Empear na nástroji CodeScene, který v přednášce představí. Je také autorem blogu Curious (Clojure) Programmer a pořadatelem meetupů s tématikou funkcionálního programování (Functional Programming Brno a Brno Clojure). Kromě jazyka Clojure se zajímá o distribuované systémy, JVM, performance a bezpečnost.


Sledujte nás

Minulé akce

Organizátoři

Stejně jako GUG, tak i GDG Jihlava není jen organizace, je hlavně o lidech:

Máš chuť se taky podílet? Jsme otevřeni novým tvářím. Navíc to můžeš jenom zkusit a sám uvidíš jestli tě to bude bavit. My si troufáme tvrdit, že ano!

Přidej se k nám

Zůstaňte ve spojení

email

gdgjihlava@gmail.com