GDG Jihlava

Nejbližší akce

Jak (ne)dělat výkonnostní testování


Všichni říkají, že dělají výkonnostní testy. Ale dělají je správně? Jste si jistí, že vaše interpretace výsledků, nebo dokonce výsledky samotné, mají vůbec něco společného s pravdou? V této přednášce si ukážeme některé špatné techniky a chyby při výkonnostním testování. Zkusíme si odpovědět na otázky jako:  • Jaký je rozdíl mezi výkonnostním testem pro odezvu (latency) a propustnost (throughput) a na co dávat pozor?

  • Generuji správnou zátěž během testu? Ani příliš malou, ani moc velkou?

  • Jak porovnat výsledky dvou výkonnostních testů?

  • Jak zabráním výkonnostní regresi?

  • ... a další.


Přijďte na přednášku plnou grafů, trochy matiky a spousty zábavy!


Přednášet přijede Jiří Holuša ze společnosti Hazelcast.


Jirka je zapřísáhlý open-source Quality Engineer, který miluje svou práci. Svobodnému software propadl již ve svých začátcích v Red Hatu, nyní v něm pokračuje jako QE team lead v Hazelcast, společnosti zabývající se open-source in-memory computing platformou. Jít do hloubky jak to jen jde, nikdy se nezastavit dokud problém není vyřešen a užívat si celé to dobrodružství, to je přesně Jirka. Kromě toho je sportovec každým coulem a nikdy neodmítne pokec nad dobrým pivem.


Sledujte nás

Minulé akce

Organizátoři

Stejně jako GUG, tak i GDG Jihlava není jen organizace, je hlavně o lidech:

Máš chuť se taky podílet? Jsme otevřeni novým tvářím. Navíc to můžeš jenom zkusit a sám uvidíš jestli tě to bude bavit. My si troufáme tvrdit, že ano!

Přidej se k nám

Zůstaňte ve spojení

email

gdgjihlava@gmail.com