GDG Ostrava

Nejbližší akce

Serverless aneb no server, no stress


(Spoluorganizace s Ostravskou komunitou Moving Fast a společností profiq)
Serverless Programming je žhavé aktuální téma, o kterém se málo mluví, a tím pádem jde o to pravé téma pro další meetup Moving Fast. Serverless Programming je technologií, která především v případě startupů umožňuje vývojářům věnovat se tomu, v čem jsou nejlepší, a sice psaní kódů. Mezi jejími dalšími výhodami je zmiňována lepší efektivita vývoje od jeho počátku a také ekonomičnost, protože využívá jen tolik výpočetní kapacity, kolik jí aktuálně v daný moment potřebuje. Naši dva přednášející budou na meetupu mluvit o pozitivech ale i úskalích, která tato technologie má.


ŘEČNÍCI:
🗣
DOMINIK ŠIMONÍK je software engineer z profiqu, nadšenec do moderních technologií a GDE pro Firebase. Zároveň svůj čas rád věnuje komunitám jako je GUG.cz (GDG Ostrava) nebo Czechitas. Mimo IT svět, by rád vyzkoušel všechny piva světa.


O čem bude Dominik mluvit?
Co je to serveless? Proč něco takového zvolit pro svůj projekt? Znamená to, že bude méně serverů? A kdy se nám vyplatí serverless a kdy ne? Všechny tyto otázky, ale i další, si zodpovíme v tomto talku společně s nahlédnutím za pojmy, jako je cloud functions, či cloud run.


🗣
MICHAL ŠIMON si po škole koupil letenku do Silicon Valley a strávil tam téměř rok jako vývojář ve startupu. Po návratu založil vlastní firmu Codeac.io a pomáhá vývojářům bojovat s technologickým dluhem.


O čem bude Michal mluvit?
Post Serverless: Svět, kde už není potřeba ani AWS Lambda
AWS Lambda oslavila páté narozeniny a už se rýsuje její nástupce. Pojďme si ukázat na příkladech z praxe, v čem serverless opravdu vyniká a jaký je trend těchto technologií do budoucna.


MOVE FAST AND STAY IN!


Sledujte nás

Minulé akce

Organizátoři

Stejně jako GUG, tak i GDG Ostrava není jen organizace, je hlavně o lidech:

Máš chuť se taky podílet? Jsme otevřeni novým tvářím. Navíc to můžeš jenom zkusit a sám uvidíš jestli tě to bude bavit. My si troufáme tvrdit, že ano!

Přidej se k nám

Zůstaňte ve spojení