Clojure Bubbles I

workshop

O akci

Moderní funkcionální jazyk Clojure, který je součástí lispovské rodiny, již dlouho nepatří jen do akademické sféry, ale je čím dál více populárnější i mezi obyčejnými smrtelníky. I my se pomalu stáváme součástí této bubliny a rádi bychom v ní nezůstali sami.


Tímto Vám chceme umožnit, abyste cestu Clojure světem absolvovali s námi. Proto jsme se rozhodli pro uspořádání série workshopů na téma Clojure. V Clojure Bubbles, jak jsme tuto sérii workshopů nazvali, Vás provedeme úplnými začátky až po složitější témata. Již domlouváme ostřílené clojuristy, aby nás obohatili o své zkušenosti.


První workshop bude zaměřen na úplné základy a začátky. Povíme si něco o samotném Clojure a ukážeme si jeho vývoj pomocí REPLu. Pro vytvoření první aplikace “Hello Clojure” bude nutné, abyste si s sebou přinesli vlastní počítač s IDE IntelliJ IDEA - postačí Vám komunitní verze. K té je zapotřebí doinstalovat rozšíření Cursive: https://cursive-ide.com. Samozřejmě můžete použít i IDE Emacs či Vim. Tam Vám ale pravděpodobně nebudeme schopni poradit.


Aby to nebylo úplně snadné, tak bude ještě zapotřebí doinstalovat Leiningen: https://leiningen.org


Je samozřejmostí, že rádi pomůžeme i s instalací a konfigurací, pokud si nebudete vědět rady. Určitě ale bude fajn, pokud se o instalaci pokusíte předem sami a během workshopu bude více času na samotný jazyk a vývoj.


Další workshopy pro Clojure Bubbles budeme zveřejňovat postupně i na základě zpětné vazby.


Akce se budou konat v nových prostorách společnosti Commity, ulice Jiráskova 34, Jihlava.


Organizuje
Organizátoři

Radka Fišarová

Kateřina Dvořáková

Pavel Jiránek

David Mokrý

Milan Lempera

Lukáš Przeczek

Zbyšek Voda

Jana Filipenská

Tomáš Plašil

Michaela Mařánová

Lukáš Zach

Leoš Přikryl

Patrik Onderka

Alois Holub

Sledujte akci