ČSOB Hackathon

Pozvednete naši hozenou rukavici a užijete si s námi den plný netradičních zkušeností a vývojářských zážitků?

O akci

Vážení přátelé, zveme vás na nekonvenční hackathon, který GUG.cz připravil ve spolupráci s ČSOB. Půjde o první hackathon v Praze na kterém si budete moci zblízka osahat téma počítačové bezpečnosti, respektive toho, jak ji monitorovat. A to netradiční formou, kterou, jak věříme, udeříme na strunu toho, co vás zajímá.


ČSOB připravilo jedinečné REST JSON API, které poskytuje informace o aktuálně probíhajících kyberútocích po celé ČR.


V čase konání hackathonu je naše API fiktivní nicméně za generovanými útoky stojí více než jen náhodný algoritmus. API totiž simuluje souboj obranných a útočících systémů, které se vyvíjejí a přizpůsobují se jeden druhému. Oba pohání genetický algoritmus. Typy útoků a názvy postižených oblastí jsou přitom autentické.


Vaším úkolem bude toto API zkonzumovat a dostupné informace zobrazit tím nejkreativnějším způsobem.


Na hackathon bychom proto rádi pozvali vývojáře všech myslitelných platforem. Od chytrých hodinek, Android aplikací, webových řešení, přes iOS aplikace až po desktopová řešení, nebo implementace CLI! Kromě vývojářů přivítáme i designéry a návrháře uživatelského rozhraní. Ať už jste zkušenými vývojáři či grafiky, nebo se jimi chcete stát, či si danou technologii jen osahat - přijďte se s námi pobavit!


Pozvednete naši hozenou rukavici a užijete si s námi den plný netradičních zkušeností a vývojářských zážitků?


Porota

Vaše projekty bude hodnotit porota ve složení:  • Tobiáš Vybíral (vizuální dojem) - Tobi je zakladatel grafického studia SYMBOLISTI, příležitostný marketingový kibic a od nového roku také hlavním kormidelníkem GUG.cz komunity nadšenců kolem Google technologií. Pokud jej budete chtít podplatit, čokoládovým muffinem, získáte náležité body navíc.  • Marek Beránek (uživatelský dojem) - Marek je ředitelem vysoké školy Unicorn College, současně je zodpovědný za všechny vzdělávací aktivity společnosti Unicorn. Marek se dlouhodobě věnuje využití moderních technologií ve výuce, včetně mobilních zařízení a aplikací.  • Ivan Kutil (vývojářský dojem) - Ivan je předním odborníkem na implementace a integrace Google Apps do firem. Spoluzaložil firmu AppSatori, kde nyní pracuje jako Google Architect. Od roku 2013 je součástí prestižního programu Google Developer Expert na technologii Apps Script.  • Milan Dolanský (business potenciál) - Milan je součástí inovačního hnutí v ČSOB a má jednu jeho část na starosti a to v oblasti digitálních kanálů. Je fanouškem nových technologií a skvělých aplikací. Nejvíce se ale těší na skvělé aplikace, které uvidí v sobotu večer.
Mentoři

S vašimi projekty vám na akci velmi rádi poradí naši mentoři:  • Tomáš Jukin ze společnosti Juicymo, rád vám poradí s: iOS, Swift, Objective-C, WatchKit, Ruby, Ruby on Rails, RaspberyPi, Arduino, umělou inteligencí, genetickými algoritmy, neurálními sítěmi a multi-agentními systémy  • Jana Moudrá ze společnosti Juicymo, Google Dart Expert, ráda vám poradí s: Dart, Android, HTML5, CSS3, Design, UI, UX  • Honza Slavík, náš Jedi mentor vám rád poradí s: Agile, "Jak umanagovat 6-ti hodinový vývoj", Scrum, Business a další. Když jste v koncích, volejte Honzovi.  • Miroslav Csonka ze společnosti Juicymo, expert na TDD v Ruby on Rails - rád vám poradí se vším okolo API, Ruby, Ruby on Rails, RSpec, Cucumber a TDD. Než ho k sobě zavoláte koukejte napsat aspoň jeden test!  • Jiří Šebele, student ČVUT FIT a vývojář ve SmileBoxu, rád vám poradí se vším okolo Gitu a jazyků Lisp a Rust  • Petr Šnajdr - poradí s vývojem online projektů, porozumění návazností na business, nalezením společné řeči s netechnickými zadavateli a z programovacích jazyků s Pythonem a frameworkem Django
Registrace

Jako je u našich GUG akcí tradicí, vstup je zdarma, registrace povinná.


Kromě registrace je k účasti potřeba jen vlastní notebook, chuť si něco nového vyzkoušet a dobrá nálada (elektřinu a internet dodáme ;)).


Registrujte se zde: http://goo.gl/forms/IF1kK9XT2r


Akce de bude konat v sobotu 21. 3. 2015, od 9:00 do 20:00 v Praze v krásných prostorách Era Svět na Jungmanově náměstí.


Občerstvení zajištěno ;).


Uvidíme se?


Partneři

Mediálním partnerem akce je Dotekománie.cz.


Logo Dotekománie.cz


Organizátoři

Tomáš Jukin

Vašek Kubernát

Honza Kopecký

Eliška Čejpová

Amin Shakery

Eva Neuhöferová

Jana Moudrá

Honza Slavík

Jiří Šebele

Jan Švehla

Martin Matuna

Josef Večerník

Vít Listík

Sledujte akci