GDG Olomouc: Kotlin vs. Java

3…2…1… FIGHT!

O akci

Na další akci GDG Olomouc se podíváme na svět Javy a jejich příbuzných jazyků. Pro vyvážený obsah přednášky jsme tentokrát pozvali dva odborníky. První nás seznámí s jazykem Kotlin a důvody, proč v něm programovat místo Javy. Druhý zastává názor, že stará dobrá Java má přeci jen něco do sebe. 3…2…1… FIGHT!


===


Leoš Přikryl z Jihlavy nám představí Kotlin, moderní jazyk kompilovaný do Java bajtkódu, který poslední dobou zažívá velký boom. Java se bohužel nevyvíjí tak rychle, jak by si mnozí vývojáři přáli a v konkurenci moderních programovacích jazyků působí poněkud zastarale a neohrabaně. Je ale škoda vzdát se léty ověřeného a dobře fungujícího ekosystému. Jedna z možností, jak se s touto situací vypořádat, je Kotlin.


Hype Kotlinu uklidní Petr Krajča z Katedry informatiky Univerzity Palackého, který zastává názor, že omezené vyjadřovací schopnosti Javy nejsou v některých aplikacích na škodu. Jazyk Java prošel za čtvrtstoletí svého života poměrně bouřlivým vývojem, avšak z dnešního pohledu může působit trochu omšele a zkostnatěle. I přes tento hendikep má Java dnešním programátorům co nabídnout a aktuální vývoj ukazuje, že se nechystá do starého železa. V tomto příspěvku se proto zaměříme na směrování vývoje Javy v kontextu aktuálních trendů v programování.


===


Díky coworkingovému centru Vault 42 se opět sejdeme v jeho prostorách. Partner akce je také GUG.cz, organizace zastřešující GDG po celé republice, díky které budeme moci zajistit catering, rozhodně nám tedy nevyhládne.


PROGRAM
18:00 – Leoš Přikryl: Kotlin (1/2)
18:45 – catering (pizza+pivo)
19:00 – Leoš Přikryl: Kotlin (2/2)
19:45 – Petr Krajča: Co může nabídnout Java a co (zatím) ne
20:30 – diskuse, networking na baru ↵⌘ [Enter Command]


Účast je zdarma, je však nutné se registrovat na: https://goo.gl/forms/rS8zlP06bEJEz1E92


Událost je také na Meetupu: https://www.meetup.com/GDG-Olomouc/events/250713355/


Organizuje
Organizátoři

Lukáš Novák

Radek Holík

Ondřej Čejka

Sledujte akci