Kotlin - šálek Javy, který zachutná

Šálek Javy, který zachutná

O akci

Java se bohužel nevyvíjí tak rychle, jak by si mnozí vývojáři přáli a v konkurenci moderních programovacích jazyků působí poněkud zastarale a neohrabaně. Je ale škoda vzdát se léty ověřeného a dobře fungujícího ekosystému. Jedna z možností, jak se s touto situací vypořádat, je Kotlin.


Kotlin je moderní programovací jazyk plně interoperabilní s Javou. Oproti Javě přináší mnohá vylepšení, známá z jiných programovacích jazyků (null safety, properties, extensions, …), zároveň ale umožňuje využití existujícího Java kódu a knihoven.


Kotlin byl letos uznán oficiálním jazykem pro Android, ale stejně dobře lze použít i na dalších platformách. Leoš Přikryl (@leos_prikryl - https://twitter.com/leos_prikryl) z firmy Commity (https://commity.cz/) nám ukáže použití Kotlinu se Spring frameworkem.


Pro koho je přednáška určená? Hodí se základní znalost Javy, protože přednáška bude porovnávat Javu s Kotlinem, o kterém nemusíte vědět nic. Pokud už s Kotlinem nějaké zkušenosti máte, věříme, že si v přednášce také něco nového najdete nebo přijďte o Kotlinu pokecat na afterparty, která bude následovat po akci.


Akce je zdarma, ale prosíme vás o registraci na Meetupu.


Organizuje
Organizátoři

Matěj Horák

Víťa Plšek

Vojtěch Biberle