Managing high-availability applications using Kubernetes

Managing high-availability applications using Kubernetes

O akci

Na workshopu, kterým vás provedou Matej Vetrák a Matej Čapkovič, se zaměříme na problémy, se kterými se dnes setkávají takřka všichni vývojáři škálovatelných aplikací. Vyzkoušíme se nasazování, škálování a správu high-available microservice aplikace pomocí nástrojů Docker a Kubernetes. Nasazovat budeme na Google Cloud Platform.


Na whorkshopu si vyzkoušíme například: vývoj a nasazení aplikací, pipelines, rolling updates, load balancing, scalling, replication, monigoring a debugging aplikací nasazených v Kubernetes. Také si ukážeme nejlepší příklady použití, na které Matej & Matej za dobu používání přišli.


Pro koho je workshop určený?


Pro všechny, koho zajímá kontejnerizace aplikací, kdo plánuje migraci na microservice architekturu nebo už takovou aplikaci spravuje v produkčním prostředí.


Proč by vás měl workshop zajímat?


Chcete začít používat Kubernetes ve vývoji i produkčním prostředí.
Začali jste používat Kubernetes, ale chcete se dozvědět o našich zkušenostech z produkčního prostředí.
Chcete pochopit, kam se ubírají trendy v high-avaliable microservices aplikacích.


Co si připravit před workshopem?


Účet na Google Cloud Platform (https://cloud.google.com/) – pokud účet ještě nemáte, zaregistrujte se skrze “TRY IT FREE”, kde dostanete free trial na 12 měsíců s kreditem $300. Pokud již účet máte, zkontrolujte si platnost zkušební periody v Cloud Console (https://console.cloud.google.com/). Pokud vám trial již vypršel, vytvořte si, prosím, nový účet.
(Volitelně) Nainstalované Google Cloud SDK (https://cloud.google.com/sdk/docs/quickstarts), abyste na workshopu mohli používat příkazy “gcloud” a “kubectl”. Alternativně nemusíte Cloud SDK instalovat a budete používat webový Google Cloud Shell.


Vstupné: zdarma


Občerstvení: pizza, pivo, nealko


Workshop bude přednášen slovensky.


Těšíme se na vás v JICu na adrese Purkyňova 127, 612 00 Brno.


Organizuje
Organizátoři

Peter Malina

Vojtěch Biberle