Martin Görner

Přednáška od Bratislavského rodáka Martina Görnera o všemožných animacích v moderních prohlížečích.

O akci

Dnešní prohlížeče se stávají více a více operačními systémy samy o sobě. Jednou z velmi zajímavých vlastností je zobrazování animací, které mohou být použity pro účely vylepšení grafiky webu nebo až po vytvoření komplexní 3D hry, která poběží přímo v okně prohlížeče. Dnes se pro animované scény nevyužívá pouze jedna technologie, ale rovnou čtyři. Všechny umožňují vytvořit scénu s frekvencí 60 snímků za sekundu a to bez použití jakýchkoliv pluginů v prohlížeči.


Proto Vás my, jako nově vznikající GDG skupina v Pardubicích, zveme na naší historicky první pořádanou přednášku s názvem Animate your HTML5, kde vám Martin Gorner představí a prakticky ukáže vše, co dnešní moderní prohlížeče zvládnou.


+Martin Görner je rodákem z Bratislavy. Studoval v Paříži, první práci našel v Bristolu a dnes zodpovídá za vztahy s vývojáři v Německu. Pracoval na e-book technologiích u Mobipocketu jako třeba .mobi formát než se stal základem pro čtečky Kindle od Amazonu. Dalších několik let pracoval na pozici CEO v pobočce Amazonu Mobipocket. A nyní již od roku 2011 pracuje u Googlu.


Organizuje
Organizátoři

Vít Pleskot

Jan Hřídel

Jiří Pénzeš

Jan Voráček

Milan Kacálek

Petr Vaníček

Vojtěch Biberle

Jirka Korejtko

Sledujte akci