Nebojme se hardwaru

Seznámení s platformami Arduino a IOIO

O akci

Když před devíti lety vzniklo Arduino, sloužilo pouze malé skupině studentů. Nebylo ale určeno pro ty, kteří měli za sebou několik let studia elektrotechniky, ale pro ty, kteří si chtěli vyzkoušet práci s hardwarem tou nejjednodušší cestou. Díky své jednoduchosti se stalo oblíbené po celém světě. Jeho příklad následovala celá řada dalších platform s větší či menší mírou specializace.
Pokud byste se i vy rádi dozvěděli něco o práci s hardwarem nebo už s Arduinem či jinou prototypovací platformou pracujete, přijďte 24.9. v 17:00 do zasedačky na VŠPJ.


V první části přednášky vás Zbyšek Voda seznámí s Arduinem. Povíme si něco o jeho historii, s jakými typy se můžeme setkat, předvedeme si jeho programování a ukážeme si zajímavé projekty. Dále se zaměříme na zdroje, ze kterých se dá o Arduinu a práci s ním dozvědět více, a kde se dá Arduino pořídit. Na konci si předvedeme několik praktických ukázek.


Následující přestávka bude určena pro volnou diskuzi a osahání připravených ukázek.


Po přestávce naváže Roman Hošek, který představí IOIO [jojo] a ukáže nám, jak využít starý telefon s Androidem a co všechno s ním jde či nejde vyrobit. Plynule navážeme na předchozí přednášku krátkým srovnáním IOIO a Arduina, ukázkou programování a několika existujících projektů (anebo rozjeďte to na Kickstarteru). Samozřejmě nebudou chybět živé ukázky (telefony s sebou :-).


Po přednášce (cca 19:30) budeme pokračovat volnou debatou v Pivovarské restauraci.


Vstup je ZDARMA, ale je nutné se registrovat na http://goo.gl/Y5bN66.


Organizuje
Organizátoři

Leoš Přikryl

Patrik Onderka

Alois Holub

Sledujte akci