SmartHome

O akci

SmartPhone (chytrý telefon) je již nějaký čas běžnou záležitostí u většiny populace. Mnoho z nás si život bez něj ani nedokáže představit. Slovo Smart již nějakou dobu není synonymem pouze pro telefony, ale v posledních letech získává na popularitě i SmartHome - chytrá domácnost.


Připravili jsme si pro Vás toto aktuální téma, o kterém nám poví sami realizátoři - ti, co si SmartHome sami realizovali. Díky tomu získáte dvojí pohled na věc - realizátora i uživatele. Dozvíte se, co vůbec SmartHome je, a co není.


V první části své řešení představí Tomáš Hampl. Tomáš si pro svou realizaci vybral systém Loxone. Poví nám, co všechno obnášela realizace systému při rekonstrukci domu, zkušenosti z tříletého soužití s Loxonem, jeho podporou a o možnosti integrace na ostatní systémy, jako je zabezpečovací zařízení, Arduino, Raspberry Pi, AV zařízení značky Yamaha nebo hlasové zařízení (Google Home a Amazon Alexa).


V druhé části bude pokračovat Pavel Koníř. Bude povídat o svých zkušenostech se systémem Fibaro postaveném na Z-Wave technologii a o přechodu z proprietárního systému FS20 od firmy Conrad, který také několik let používal. Vysvětlí důvod přechodu na jiný systém a důvod, proč zvolil právě používané řešení. Popíše, co v domácnosti systém řídí a co má v plánu realizovat. Poví nám o záludnostech, které musel ve své domácí automatizaci řešit.


Na závěr své řešení předvede Lukáš Zach, který má systém shodný s Tomášem. Poví nám, jak se vůbec k systému Loxone dostal, jaká byla původní motivace a co obnášela realizace. Přiblíží nám, jak se mu v jeho chytrém domě žije, co postrádá a co naopak ne. Ukáže nám i konkrétní výzvy, se kterými se potýkal v průběhu realizace, tak i po ní, a jak je vyřešil.


Po přednášce bude prostor na dotazy jak na místě, tak i v blízké hospůdce, kam společně vyrazíme.


Organizuje
Organizátoři

Radka Samková

Kateřina Dvořáková

Pavel Jiránek

David Mokrý

Michaela Mařánová

Milan Lempera

Lukáš Przeczek

Zbyšek Voda

Jana Filipenská

Tomáš Plašil

Michaela Mařánová

Lukáš Zach

Leoš Přikryl

Patrik Onderka

Alois Holub

Sledujte akci