Přidejte se k nám!

Podmínky nejsou skoro žádné a výhody mnohé! Proč se přidat k některé skupině nebo si založit vlastní?

Pomůžeme vám k tomu hned na několika úrovních:

Podpora aktivit:

Propagace:

Inspiraci od ostatních:

Co to znamená přidat se k organizátorům GUGu?

Dělat věci s ostatními, týkající se nejen Google technologií, které vás zajímají a baví. GUGování je o zábavě, o tom, dělat věci s ostatními, které byste beztak dělali sami, ale nyní i s podporou GUG.cz na mnoha různých úrovních.

Co potřebujete k tomu být GUG organizátor?

 1. Chtít být aktivní kolem nejen Google technologií s ostatními, dělat veřejné aktivity. Byli bychom rádi, kdybyste se k nám přidali, pokud chcete být aktivní, tzn. minimálně pomoci vaší skupině (ke které se přidáte nebo kterou si vytvoříte) udělat alespoň jednu akci za každé cca 3 měsíce.
 2. Mít zhruba představu, která z hlavních 4 zaměření GUG skupin je vám nejbližší (vývojářská - GDG, firmy a business - GBG, učení (se) - GEG, obecná technická i netechnická, méně vývojářská - GXG)
 3. Být schopen komunikovat s organizátorskou a účastnickou komunitou
 4. Fungovat jako svobodný člověk ve svobodném prostředí
 5. Nakonec potvrdit, že souhlasíte s našimi principy

Nejsme omezeni věkem, zkušeností, odborností, národností ani preferencí mobilního OS.

Co takový GUG organizátor dělá?

Může to být 100+1 aktivit - každý si u nás může něco najít! Např.:

V GUGu se člověk toho hodně moc naučí a je jen na vás, co se chcete naučit. Jak vidíte, na své si přijdou extroverti i introverti, analytici i sociálněji orientovaní lidé, detailisté a dotahovači ale i stratégové a snílci, programátoři i designéři i SEO queens, tahouni i podpory týmu, atd. atd.

Co udělat, když se chcete k nám přidat?

Jsou dvě plus jedna možnosti, jak se k nám připojit:

 1. Přidat se k některé již existující skupině. Toto je užitečné, pokud už srovnatelná skupina nikde není nebo pokud máte spíš omezený časoprostor pro GUGování
 2. Založit skupinu svojí, pokud ve vašem místě není skupina zrovna vašeho zaměření (tzn. máme např. GXG Brno, ale není GDG Brno. Prostor pro vás!). Toto je lepší volba, pokud chcete mít věci hodně dělané podle sebe. Skupina může být i jediný člověk!
 3. třetí možnost - cokoli dalšího, co jsme zatím nevyzkoušeli!

Varianta A: Jak se přidat k existující skupině?

Spojte se s někým z existující skupiny, jejich jména a odkazy na G+ najdete na stránce skupiny na GUG.cz. Dejte jim vědět, že by vás zajímalo se zúčastnit činění skupiny jako organizátor. Možností jak se zapojit je 1000 (a víc) a určitě něco spolu vymyslíte.

Varianta B: Jak vytvořit novou skupinu?

Nejdřív si ověřte následující:

 1. Ve vaší oblasti (geografické) ještě není žádná skupina vašeho zaměření (GDG vs GBG vs GXG vs GEG). Pokud jste z většího města, je prostor pro vytvoření hned několika skupin, ale zkuste se nejdříve zamyslet, zda to, co byste chtěli dělat, by nešlo dělat již s případně existující skupinou.
 2. Na vás bude rozjezd a pak i údržba skupiny. Je to dost zábava, ke které potřebujete mít ale trochu času. Tak hodinu-dvě týdně. Dáváte to?

Také se občas stává, že už máte už existující skupinu kompatibilní s námi a chtěli byste se přidat k nám. Také to jde. Buďto k názvu vaší skupiny doplníte GDG (GXG, etc.) nebo skupinu úplně přejmenujete a děláte to, co dosud, ale s naší podporou, nebo tým vaší skupiny dělá i věci kompatibilní s GUGem a pak by to bylo vytvoření nového názvu pro aktivity vaší skupiny ve vaší komunitě. Nebo, jako vždy, ještě něco nového, nevymyšleného :)

Pak je to jednoduché:

 1. Dejte nám vědět přes email info@gug.cz, nebo 774 670 137, že vás to zajímá
 2. Následně spolu projdeme principy a možnosti spolupráce. Pokud se vším budeme vzájemně OK, zahájíme rozjezd vaší skupiny.